زیست فرایند صنعت صبا

شرکت زیست فرایند صنعت صبا با بهره‌مندی از توان متخصصین مجرب در حوزه زیست فناوری در تير ماه 1385 تاسيس و در آبان ماه همان سال با هدف طراحي و ساخت فرمنتورهاي آزمايشگاهي و نيمه صنعتي در مركز رشد زيست فناوري مستقر گرديد. در حال حاضر 3 نفرPhD در تخصص‌های طراحی بیوراکتور، توسعه و طراحی فرایندهای تخمیری، جداسازی و خالص‌سازی مواد زیستی و کنترل و نرم‌افزار، با این شرکت همکاری دارند.

شرکت زيست فرايند صنعت صبا با بهره‌گيری از متخصصين مجرب خود آمادگی دارد در زمِينه بيوتکنولوژی صنعتی (توليد داروهای نوترکيب، آنزيمهای صنعتی، کودهای زيستی، افزودنيهای غذايی و غيره)، خدمات علمی و فنی مورد نياز به ويژه در بخش توسعه و طراحی فرايند و همچنين نصب و راه‌اندازی خط توليد را به متقاضیان ارائه دهد.

ین شرکت علاوه بر دسترسی به فضای آزمایشگاهی دارای بخش اداری و یک کارگاه صنعتی نیز می‌باشد. فعالیتهای علمی و فنی در بخش توسعه و طراحی فرایند شامل توسعه یا تهیه سویه‌های صنعتی، طراحی فرایند توسعه تلقیح، بهینه‌سازی محیط کشت، بهینه‌سازی فرایند کشت سلول و تولید محصول، طراحی و ساخت و یا انتخاب تجهیزات از جمله بیوراکتورها و فرمنتورها،(طراحی و تولید فرمانتورهای آزمایشگاهی  در حجمهای 2 ، 5 و 10 لیتری و همینطور نیمه صنعتی و صنعتی در حجمهای تا 3 متر مکعب  و ستونهای کروماتوگرافی ) طراحی فرایند جداسازی و خالص سازی محصول و انتخاب تجهیزات مربوطه، افزایش مقیاس فرایند از آزمایشگاه به مقیاس صنعتی، نصب و راه‌اندازی تجهیزات نیمه صنعتی و صنعتی و موارد مرتبط دیگر می‌باشد.

حوزه‌های فعالیت شرکت

طراحی و ساخت تجهیزات مرتبط با تولید فرآورده­های زیستی از قبیل فرمانتورها، بیوراکتورها و سیستم­های جداسازی

طراحی تجهيزات و خطوط تولید فرآورده­های زیستی نظير داروهای نوترکيب، واکسن‌ها، آنزيم‌های صنعتی و…

  • توسعه فناوري‌های زيستی
  • توسعه سويه‌های صنعتی
  • اجرای پروژه­های انتقال فناوری تولید فرآورده­های زیستی
  • مدلسازی، شبيه‌سازی و اتوماسيون فرايندهای تخميری
  • مشاور سرمایه­ گذاری در حوزه زیست ­فناوری
  • ارائه خدمات پژوهشی، مطالعاتی و نظارت فنی بر طرح­های زیست­ فناوری
  • ارائه دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت در زمينه زيست فناوری
دسته بندی: برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

Click outside to hide the compare bar
Compare