نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت با هدف مانعزدایی و پشتیبانی از تولیدکنندگان و فناوران داخلی در چهارده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرمافزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیطزیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی، خدمات کالیبراسیون و تجهیزات آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش در محل نمایشگاه بینالمللی تهران با رعایت کلیه دستورالعملهای بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

از جمله اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، بازارسازی و فرهنگسازی برای خرید محصولات دانشبنیان و فناور ایران ساخت بوده است، که حضور بیش از ۵۰۰ شرکت با ارائه حدود سیزده هزار مدل محصول و گردش مالی ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال در ادوار برگزاری نمایشگاه نشان می‌دهد که این امر تا حد مطلوبی محقق شده است.

در حال حاضر نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت یکی از رویدادهای شناخته شده عرضه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و مرجعی برای خرید مراکز علمی و پژوهشی در کشور میباشد. همچنین همانند ادوار گذشته برای خرید دانشگاهها و مراکز پژوهشی سراسر کشور با توجه به سطحبندی تجهیزات یارانه ۱۰ تا ۵۰ درصدی وبرای خریداران بخش خصوصی تسهیلات لیزینگ در نظر گرفته شده است.

همچنین به‌منظور هماهنگی بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور و ایجاد فرصت کافی برای بررسی محصولات، فرایند صدور پیش‌فاکتور توسط شرکت‌ها از اواسط آذرماه آغاز می‌شود و فرایند انعقاد قرارداد و قطعی کردن خریدها پس از برگزاری نمایشگاه و از ۲۷ آذرماه خواهد بود.

حضور قطعی ثبت‌نام کنندگان در نمایشگاه پس از تأیید فنی محصولات آن‌ها و محرز شدن نقش آنان در بومی‌سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان‌پذیر است.

بر اساس آخرین گزارش‌ها از این نمایشگاه، میزان فروش نمایشگاه مواد و تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران از مرداد تا آبان‌ماه ۱۴۰۰ حدود یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ‌ساخت ۲۳ آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح می شود و تا ۲۶ آذرماه سال جاری به صورت حضوری میزبان شرکت‌کنندگان است و در طول سال به صورت مجازی برقرار خواهد بود.

تولیدکنندگان، بیش از ۹هزار محصول فناورانه در حوزه خدمات، تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت را در قالب این رویداد ارائه می دهند که جزییات این محصولات و شرکت‌ها در وب‌سایت نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت به نشانی https://iranlabexpo.ir قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Click outside to hide the compare bar
Compare